KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 8652369

nr 865 2369

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Akvareller, 2 st. Evy Låås (1923-1999), fåglar, signerade, motivet: 30x35

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 16 december 2013
kl 20:45:06

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås